Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Zážitky z našich zájezdů

Vážení klienti,

připravili jsme pro Vás tuto rubriku, která Vám může jednak pomoci při rozhodování o výběru zájezdu, a jednak se zde můžete podělit o své zážitky z našich zájezdů. Přidat samozřejmě můžete i fotografie, recenze na svahy u lyžařských zájezdů, na ubytování a stravu. Budeme velice rádi, pokud  se s námi o Vaše zážitky podělíte. Příspěvky prosím zasílejte na adresu datourpraha@datour.cz, odkud je pak na naše webové stránky zadáme.  


Innsbruck 23.5. - 26.5. 2024

Zážitky, které si přivážíme z cest s Vaší cestovkou jsou neopakovatelné. Příroda, historie míst, ale zejména super organizace a bezpečná doprava.
Velké díky paní Mileně Myšákové i panu řidiči Jiřímu.

Pojedeme určitě znovu!
T. a M. Křížanovských


Zugspitze 28.9. - 1.10. 2023

Dobrý den paní Kozáková,

chtěla bych poděkovat za pohodu a úžasné jednání paní Mileně Myšákové.

byli jsme s Vaší cestovní kanceláří  již po několikáté na dovolené v Rakousku, tentokrát

Zugspitze v termínu 28.09.-01.10.23. 

S paní Milenou Myšákovou jsme jeli po třetí a byla opět  super milá , velice příjemná, nic pro ni není problém se vším si poradí a umí vytvořit úžasnou pohodu a to je o dovolené  opravdu skvělé.Navíc toho hodně zná o zemi, kraji , kde právě jsme a umí to krásně vyprávět.

Doufám, že se s ní setkáme i  na letní dovolené v Rakousku kdy také jezdíme. 

Hezké dny

Marie Hrušová


Údolí Pitztal a Kaunertal 7.9. - 10.9. 2023

Ve dnech 7.9.-10.9. jsem se zúčastnil zájezdu - Údolí Pitztal a Kaunertal. Veliká spokojenost s organizací, výlety, ubytováním, stravou, počasím,  řidičem "Vrátou" a paní Veronikou Štěrbovou. Zkrátka - "Nemělo to chybu"... 

S pozdravem Jaroslav Tyrbach 


Nejkrásnější vrcholy Solné komory 2.7. - 6.7. 2023

Před týdnem jsem absolvoval zájezd - Nejkrásnější vrcholy Solné komory 2.7. - 6.7.2023. Zájezd splnil mé očekávání, i díky paní M. Myšákove a ridiči "Honzovi". Ubytování pěkné, jídla dost, výlety krásné, počasí vyšlo, spolucestující spolehliví.

Zdraví Jaroslav Tyrbach


To nejlepší z Dachsteinské bomby 6.6. - 11.6. 2023

Chtěl bych moc poděkovat průvodkyni paní Mílé Novákové, která byla opět precizní a vstřícná, majiteli hotelu Landhaus Ramsau, personálu hotelu a řidiči autobusu. Super ubytování, výborné jídlo a krásné počasí.

Děkuji za krásné zážitky vám všem z Datouru, budeme se těšit opět na další zájezd.

Všem tento zájezd doporučujeme, byla to bomba.

Střelečtí, Crnkovi


Dachsteinská bomba pro seniory 31.5. - 3.6. 2023

Dobrý den, má oblíbená cestovko,

moc a moc děkuji, asi nejsem sama, za mimořádně vydařený zájezd  seniorů a mladších ve dnech 31. 5. - 3. 6. letos. Všechno bylo perfektní, včetně počasí, paní Míly Novákové, i vás, co  jste pobyt u velehor u Ramsau zařídili(y). Teď držím dietu, jídlo bylo na naše skromné poměry vynikající.

Sice jsem trestuhodně zestárla, ale jistě, nebo polojistě, s vámi pojedu zase. Kamkoliv.

Mějte se co nejlépe, ať se vám všechno daří.

Ludmila Dubová


Perly Dolního Rakouska 6.5. - 8.5. 2023

Dobrý den, píší pozdě, ale nedá mi to. 8. května jsem se vrátila s kamarádkami ze zájezdu Perly Dolního Rakouska. Velký dík za pěkný zájezd. Sešla se všechna možná nej - nejen pěkný program, ale přálo nám i počasí, skvělá paní průvodkyně Dagmar Fialová a laskavý pan řidič autobusu. Paní průvodkyně má obrovské znalosti navštívených míst i okolí, dozvěděla jsem se spoustu zajímavosti. Navíc se velmi obětavě starala o veškeré naše pohodlí.

Těším se na další pěkný zájezd.
Přeji pěkný den. Vojtková 


Perly Dolního Rakouska 6.5. - 8.5. 2023

Dobrý den,

včera jsme se vrátili s manželem ze zájezdu Perly Dolního Rakouska s plavbou lodí po Dunaji pořádaném vaší cestovní společností s termínem 6.5. - 8.5. Oba jsme moc spokojení jak s celkovým programem, zajištěním ubytování s výbornou kuchyní a hlavně s úžasnou paní průvodkyní Dagmar Fialovou. Díky ní a také skvělému panu řidiči jsme si tento zájezd užili, získali spoustu nových informací, nezapomenutelný zůstane výlet lodí po Dunaji. Díky paní Fialové a panu řidiči zůstala během celé doby zájezdu pohoda mezi všemi členy tohoto zájezdu. Těšíme se na další zájezd s vaší cestovní kanceláří.

S pozdravem Helena a Miloš Kovářovi


Flachau - lyžařský zájezd 12.2. - 17.2. 2023

Dobrý den, zúčastnila jsem se zájezdu na lyže do Rakouska, Torrenerhof od 12.2.2023. Zájezd byl úžasný, vím, že největší podíl na úspěchu mělo dokonalé počasí. Ale nedá mi to, abych nepochválila delegátku M. Novákovou. Je to profesionálka, byla skvělá. Řidič byl také výborný.

Děkuji, zdraví I. Bludská z Lužických hor, jela jsem z Prahy, pojedu zase!


Kouzlo horských salaší 24.7. - 28.7. 2022

Dobrý den, před týdnem jsme se vrátili ze zájezdu „Kouzlo horských salaší“. Chtěla bych vám ještě jednou poděkovat a především moc pochválit průvodkyni Mílu, je prostě jednoznačně nejlepší??. Zájezd se mi moc líbil a doufám, že nebyl poslední.

Přeji krásný zbytek léta a budu se těšit někdy příště.

Lenka Kasperová

Trutnov 


Dachteinská bomba 2.6. - 5.6. 2022

Dobrý den, chtěla bych tímto vyjádřit nesmírný dík  za možnost účastnit se zájezdu pro seniory Dachsteinská bomba. Zájezd neměl chybu, bezva průvodkyně Míla Nováková, perfektní doprava, super ubytování a fantastické počasí. Už jsme byli s vámi  vloni v září v údolí Kaunertal a Pitztal /a také to nemělo chybu. Děkujeme za krásné zážitky a budeme se těšit v příštím roce  na další zájezd. 

Zdraví Karlíková Zuzana a další spolucestující.


To nejlepší z Dachteinské bomby 5.6. - 10.6.2022

Dobrý den,

minulý týden jsem absolvovala zájezd ,,To nejlepší z Dachsteinské bomby" a opět musím říct, že BOMBA to byla ??

Velké poděkování patří Míle Novákové, díky ní jsem si užila krásnou a pohodovou dovolenou v horách. Dále panu řidiči a samozřejmě Vám, za zprostředkování zájezdu a velmi dobře vybraný hotel Landhaus Ramsau, kam se určitě ráda vrátím.

Děkuji a už se těším na další zájezd s Vámi, který proběhne v červenci.

Libuše Šteinerová


Nejkrásnější vrcholy Solné komory 5.6. - 9.6.2022

Dobrý den, 

minulý týden jsme s manželem absolvovali seniorský zájezd do Solné komory v Rakousku pod vedením p.průvodkyně Mileny Myšákové.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat cestovní kanceláři, p. Myšákové i panu řidiči Pavlovi za bezchybně odvedenou práci. 

Byli jsme neobyčejně nadšeni !!!!

Jen tak dál  - a za nás dva - příště na podobný pobyt jedině s Datourem??

Táňa a Milan Křížanovských


To nejlepší z Dachteinské bomby 5.6. - 10.6.2022

Vážení,

v pátek jsem se vrátila zájezdu "Dachsteinská bomba", kterého jsem se zúčastnila s CK Datour.

Chtěla jsem Vám a všem organizátorům z Datouru velmi poděkovat za celý tento zájezd. Pro mě to bylo úžasně strávených 5 dnů v krásném prostředí Ramsau a okolí Dachsteinu.

Velké díky paní průvodkyni Míle Novákové, řidiči autobusu a majiteli i personálu Landshaus Ramsau. O vše bylo skvěle postaráno.

Kromě nádherného prostředí alpských velikánů se sešla v tomto zájezdu fajn skupina lidí milovníků hor, byli jsme dobrá parta.

Ještě jednou moc děkuji a určitě se budu těšit do budoucna na nějaký další zájezd do rakouských Alp, klidně třeba i znovu na Dachstein.

Srdečně Vás zdravím a cestovce přeji hodně zdaru.

Jana Vavrušková


Nejkrásnější vrcholy Solné komory 5.6. - 9.6.2022

Dobrý den,

zdravíme  a dovolujeme si poděkovat CK Datour za vydařený zájezd  - Nejkrásnější vrcholy Solné komory, ze kterého jsme se dnes v noci vrátili.

Program zájezdu byl velmi vhodně zvolen a děkujeme perfektní průvodkyni paní Mileně Myšákové a vynikajícímu panu řidiči.


S pozdravem spokojené klientky J. Charvátová a V. Langrová


Údolí Pitztal pro seniory 9.9. - 12.9.2021

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat za krásný a příjemný zájezd do Pitztalu. Velkou roli zde hrála průvodkyně zájezdu Veronika, která svým milým, laskavým a vstřícným přístupem ke každému z účastníků zážitek ze zájezdu ještě umocnila.

Byla připravena vždy poradit, pomoci a všechny výlety tak byly absolvovány bez jakýchkoliv problémů a ke spokojenosti všech.

Ještě jednou děkuji, s pozdravem

Hana Opavová


Zillertal 3.7. - 8.7.2021

Dobrý den, zdravím do Datouru.

Chci poděkovat za skvěle zorganizovaný poznávací zájezd do Zillertalu. Bylo to opravdu perfektní, příjemný a zkušený řidič, příjemné, i když skromnější ubytování, výborné jídlo a zejména úžasná a fundovaná průvodkyně Míla, která byla skvěle připravená.

Ještě jednou děkuji.

S pozdravem

Renata Satrapová


Hochkönig 19.6. - 24.6.2021

Dobrý den,

Chceme moc poděkovat  za krásný zájezd, který byl v této složité době, jako pohlazení po duši. Všechno bylo super. Největší poděkování patří průvodkyni Míle Novákové.

Už se těšíme na příští rok.

Vojíkovi


Nejkrásnější vrcholy Solné komory 6.6. - 10.6.2021

Dobrý den,

zájezd  "Nejkrásnější vrcholy solné komory pro seniory od 1.6-10.6. byl skvělý. Zvláštní poděkování patří naší průvodkyni Jarmile Myšákové. Byla úžasná.

Přeji hezký víkend 

Pavla Bendová a Magdalena Chlupová


Údolí Pitztal a Kaunertal pro seniory 10.9. - 13.9. 2020

Jen Vám podávám zprávu o průběhu zájezdu 10.9.-13.9. Pitztal a Kaunertal, Rakousko.
Spokojeni velmi. 1*  CK Datour má hodně zkušeného šoféra Michala a zánovní autobus SETRA. Při srovnání s jinými dobrými šoféry,  řekl bych, znatelně rozdíl. Prvotřídní odhad předem, lehká noha na pedálu plynu, příjemné vystupování s lidmi, obětavý, optimista, atd. Mladá průvodkyně paní (sl.) Štěrbová byla vyjímečná, skvělá,  příjemná, klidná na situace, starostlivá, všudepřítomná. Bez váhání nám zařídila ihned vyměnu horšího pokoje bez okna za bezvadný s oknem a ještě samostaným balkonem s výhledem na horský svah. Dobré spaní. Ve srovnání s jinými průvodci méně mluví během cesty,  tudíž nechává lidi z daleka "dospat" . Je stručná při odb. výkladu. Určitě ví, že hodně někdy znamená málo. K zapamatování. :-))

Jaroslav H. a Zdeňka H.


Lechtalské Alpy 8.8. - 13.8. 2020

Vážení,

od 8.8. do 13.8. jsme se zúčastnily zájezdu do Lechtálských Alp. Zájezd jsme našly v katalogu CK Redok a objednaly v Hradci Králové u MT-tour. Zjistily jsme, že ho pořádá CK Datour. Byly jsme velmi spokojené. K té spokojenosti přispělo krásné počasí, pěkné ubytování, dobré stravování, výborný řidič autobusu z Trutnova pan David (příjmení si nepamatujeme). Ale nejvíce musíme poděkovat skvělé průvodkyni paní Mileně Myšákové, za její dokonalou znalost prostředí, vždy dobrou náladu a pohodu, kterou kolem sebe šířila.

S pozdravem a přáním hodně takových pěkných zájezdů

Jarka Blažková a Jana Martínková


Nejkrásnější vrcholy Solné komory 3.7. - 6.7. 2020

Dobrý den, včera jsme se vrátili ze zájezdu v Rakousku – Nejkrásnější vrcholy Solné komory. S vaší cestovkou jsme byli s manželem prvně. Oba jsme chtěli moc poděkovat za krásný zážitek.

Zájezd byl úžasně naplánovaný, za 4 dny jsme toho stihli plno. Velký dík paní průvodkyni M.Myšákové a panu řidiči. Ještě jednou díky za to, že jsme v těchto dnech mohli vidět úžasná místa.

Těšíme se na další zážitky s vámi

Zdraví Alena a Luboš Šplíchalovi


Perly Dolního Rakouska 27.9. - 29.9. 2019

Zdravím Vás

a musím Vám ohodnotit zájezd, který jsem absolvoval právě před týdnem. Pokud by to bylo na známky jako ve škole, tak bych  všem, kteří se na zájezdu podíleli (řidič autobusu, pani průvodkyně i organizátoři) musel napsat velikou 1 s hvězdičkou a ještě nejméně 2x podtrženou!!! Bylo to velmi pěkné i poučné. Podané krásnou nenásilnou formou. Prostě dokonalé!

Zvlášť bych chtěl poděkovat řidiči autobusu a pani průvodkyni za pomoc při řešení mé velmi nepříjemné situace při odjezdu, když jsem pod vlivem zddravotních problémů zapomněl doma doklady. Což se podařilo za jejich pomoci vyřešit. Děkuji oběma za pomoc.

Téma zájezdu i organizace byly skvělé a pani průvodkyně perfektní. Má skvělé vědomosti a umí je poučně a přitom zajímavě podat.

Jen možná drobnost z praxe - do informací by bylo možná dobré napsat i kontakt na řidiče.


Děkuji za nádherný a velmi zajímavý zážitek

Josef Kratochvíl


Národní park Kalkalpen 14.9. - 17.9. 2019

Právě jsme se vrátili z dovolené snů. Díky Míle Novákové jsme byli za hranicemi všedních dnů.

Je skvělá tím co zná a umí.
Nárokům nás důchodců citlivě porozumí.

O Rakousku má neuvěřitelné znalosti.
A při průvodcování využívá své dobré zkušennosti.

Pestrý program pro nás vytvořila.
Do organizování se dala celá.

S takovým skvělým jazykovým vybavením.
Pro ni nic není nemilým překvapením.

Počasí nám vyšlo skvělé a slunečné.
Dalším zájezdům s vaší cestovkou neříkám Ne!

Operativně podle počasí program změní.
Pohoda na cestách je její lidské vybavení.

Zná hory jak zkušený horský vůdce.
Do své práce dává i svoje srdce.

Také Roman Šmíd, náš řidič skvělý.
Nás vozil bezpečně a spolehlivě pobyt celý.

Za všechno jim oběma ze srdce děkuji a hlavně zdraví a úspěchy Těm dvěma vinšuji.

S pozdravem Olga Šlitrová


Údolí Pitztal a Kaunertal 5.9. - 8.9. 2019

Dobrý den,

vrátili jsme se ze shora uvedeného zájezdu.

Chci velmi poděkovat průvodkyni Veronice Štěrbové za skvělé vedení zájezdu, stále dobrou náladu a vyřešení všech problémů jako mávnutím kouzelného proutku. Uvážíme-li, že počasí zdaleka nepřálo výhledům a výletům, je Veronika člověk na svém místě.

Moc děkujeme.
Jiřina a Bohumil Hajzerovi


Ischgl 26.7. - 31.7. 2019

Vážená paní Vejsadová,

moc děkujeme za krásný poznávací zájezd do Ischglu. Bohužel nejsem žádný  Alois Jirásek, a tak si dovolím jen stručně

Doprava – naprosto perfektní

Ubytování - naprosto perfektní

Sestavení programu - naprosto perfektní

Realizace programu - naprosto perfektní

Průvodkyně p. Myšáková - naprosto perfektní

Byly jsme s Vaší CK poprvé a byly jme opravdu překvapené, jak je vše zorganizováno,

vše klape, úžasné, ještě jednou moc děkujeme

IK a JD


Lechtalské Alpy pro seniory 27.6. - 30.6. 2019

Dobrý den,

chceme poděkovat CK Datour za výborný program zájezdu Lechtalské Alpy pro seniory /27.-30.6. 2019/, poděkování patří také průvodkyni zájezdu Marice Višňové - měla pořád dobrou náladu,vše dobře vysvětlila, dokonce nám i zazpívala. Pan řidič Radek zvládl na výbornou velmi náročnou cestu, byl vstřícný a hodný.

Přejeme hodně úspěchů.

S pozdravem účastnice zájezdu: J. Hanzalová, Seidlová, Kořánková a S. Bumbová


Gerlos a Königlseiten 22.6. - 27.6. 2019

Dobrý den,

Jako každý rok chceme poděkovat za krásný zájezd.

Všechno bylo super…. Ubytování, jídlo, program, autobus, řidič a tentokrát i nádherné počasí. Největší poděkování patří průvodkyni Míle Novákové. Díky ní jsme si opět užili krásnou a pohodovou dovolenou v horách… sestup do údolí Krummbachtal byl úžasný zážitek.

Děkujeme a už teď se těšíme na příští rok

Vojíkovi


Perly Dolního Rakouska 4.5. - 6.5. 2019

Dobrý den,

chtěly bychom touto cestou poděkovat a pochválit naši průvodkyni a pana řidiče z ze zájezdu Perly Dolního Rakouska s plavbou lodí po Dunaji ve dnech 4.5. - 6.5.2019. Paní průvodkyně byla úžasně trpělivá, měla velké znalosti, poutavě vyprávěla, výborně překládala při provádění v zámcích, velmi starostlivá. Pan řidič byl ochotný a velmi šikovný, což jsme všichni obdivovali především v úzkých uličkách v Rakousku. Prosím tlumočte tuto pochvalu vaší centrále, aby i účastníci ostatních zájezdů měli bezproblémový zájezd a spoustu krásných zážitků jako my.

S pozdravem

Jiřina Veselá, Marie Veselá, Jana Hartmanová


Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům 4.5. - 8.5. 2019

Dobrý večer,

 

před pár hodinami jsem se vrátila ze zájezdu do Alp - viz níže. Chtěla bych moc poděkovat za krásný zážitek - skvělá průvodkyně, dobře zvolený program, úžasné ubytování a vynikající večeře i snídaně. Stravovat se tam ještě pár dní, tak se nikdo z nás neodvalí a musíme si naordinovat půlroční dietu :-). I když se kvůli počasí nezrealizoval ledovec, máme tolik zážitků, že z toho zase budu žít celý rok :-).

 

Už se těším na další zájezdy příští rok.

 

Martina B.


Montafon 8.7. - 13.7. 2018

Dobrý den,

Chtěli bychom touto cestou vyslovit velké poděkování paní průvodkyni Míle Novákové, která nás provázela na zájezdu Montafon – rozkvetlá alpská zahrada v termínu 8. 7. – 13. 7. 2018.

Její přístup byl vysoce profesionální, jednání se všemi účastníky zájezdu laskavé a trpělivé. Moc se těšíme na další zájezd s touto průvodkyní.

Poděkování také patří panu řidiči Vráťovi Miškovskému, za jeho bezpečnou jízdu, ochotu a vstřícnost.

Prosíme, vyřiďte naše poděkování a pochvalu. 

S pozdravem

Marie a Petr Jarošovi


Innsbruck 2.9. - 6.9. 2018

Dobrý den,

chtěla bych alespoň touto cestou vyjádřit poděkování cestovní kanceláři Datour za perfektně zorganizovaný poznávací zájezd do Insbrucku 2.-6. září. Největší dík přitom patří paní průvodkyni Mgr. Bubeníčkové. Absolvovala jsem již mnoho zájezdů, s různými průvodci, ale s takovou ochotou a odborností jsem se ještě nesetkala. Za všechny velmi spokojené klienty,

Doc. Ing. Jitka Šrámková


Lechtalské Alpy 21.6. - 24.6. a Grossglockner a Hitlerovo Orlí hnízdo 5.7. - 7.7. 2018

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat vašim průvodcům.
Ve dnech 21. - 24. 6. jsem byla v Lechtalských Alpách s paní průvodkyní Milenou Myšákovou. Tak úžasnou paní, s takovými vědomostmi je radost poslouchat, zodpověděla každý dotaz, řekla spoustu věcí, které se ani netýkaly našeho zájezdu, stále veselá, nic ji nevyvedlo z míry. Prostě díky ní neměl zájezd chybu.

Dále jsem se zúčastnila 5. - 7. 7. 2018 zájezdu Grossglockner a Hitlerovo Orlí hnízdo. Průvodce pan František Tuháček byl rovněž perfektní, zařídil vše, co bylo v jeho silách a perfektně se o nás staral.
Ještě jednou vám děkuji za dva krásné zájezdy s příjemnými a vzdělanými lidmi a určitě vám jako zákazník zůstanu věrná.

Hezké dny vám všem v CK Datour přeje Zdeňka Havlíčková


Montafon 8.7. - 13.7.2018

Dobrý den,

v termínu 8.7. – 13.7.2018 jsme se zúčastnili zájezdu č.  5342174, Montafon – rozkvetlá alpská zahrada.

Na tomto zájezdu nás doprovázela průvodkyně paní Míla Nováková a vezl nás řidič pan Vráťa Miškovský.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat paní průvodkyni Míle Novákové nejen za její profesionalitu, ale i za její vstřícnost, laskavost, pozornost a individuální věnování se všem účastníkům zájezdu. S touto průvodkyní bychom se rádi zúčastnili i některého z dalšího zájezdu v příštím roce.

Prosím vyřiďte paní Novákové naše poděkování a pochvalu.

Rovněž bychom chtěli pochválit pana řidiče Vráťu Miškovského nejen za skvěle odvedenou práci ale i za jeho ochotu a vstřícnost.

S pozdravem

Jindřiška Holušová a Vladimír Holuša


Údolí Glemmtal 24.6. - 29.6.2018

Dobrý den,

Jako každý rok jsme byli maximálně spokojení s organizací zájezdu, ubytováním, jídlem, řidičem …. všechno bylo super. Tedy až na počasí, které nás některé dny trošku potrápilo. O to větší je poděkování průvodkyni Míle Novákové, která program přizpůsobila, tak, že se nakonec zvládlo všechno a v naprosté pohodě. Hory jsou přece krásné v každém počasí.

Vojíkovi


Dachsteinská bomba pro seniory 27.5. - 30.5.2018

Dobrý den,
chtěla bych Vám říct, že jsme absolvovali v termínu 27.5.- 30.5. s Vaší cestovkou zájezd do Rakouska Dachsteinská bomba a byla to opravdu BOMBA! Jsme spokojeni po všech stránkách ale pochválit chci konkrétně paní Mílu Novákovou, která je člověk na svém místě. Všechny ostatní služby - autobus a řidič, ubytování a jídlo - byly profesionální a příjemné.

Ať se Vám daří a díky.
Ivana Pečivová


Nejkrásnější vrcholy Solné komory 20.5. - 24.5.2018

Dobrý den,

velice děkujeme za pěkný program zájezdu Nejkrásnější vrcholy Solné komory.
Současně chceme poděkovat také paní průvodkyni Bohuslavě Bubeníčkové za její profesionální přístup, ochotu a vstřícnost.
Přejeme Vám hodně úspěchů v dalěí práci a stejně spokojené klienty, jako jsme byly my.

Jaromíra Michálková a Anežka Saldaková


Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům 5.5. - 9.5.2018

Vážení,
děkujeme za fantasticky organizovaný zájezd pod označením "Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům" v termínu od 5. do 9. 5. 2018, jmenovitě zkušenému a obětavému průvodci CK panu Františku Kvasničkovi. Ubytování i strava v hotelu vynikající, skladba programu skvělá. Naprosto perfektní doprava, skvělý řidič.
Ještě jednou děkujeme především našemu průvodci za skvěle podaný výklad, příjemné vystupování a skvělou organizaci programu.
O službách CK budeme referovat našim přátelům a známým.
Příjemný den přejí účastníci zájezdu

Zdeněk Schmied a Ivana Maternová


Za nedotčenou přírodou Národního parku Vysoké Taury 5.7. - 9.7.2017

Vážená slečno/paní Vejsadová,

jak jsem v Rakousku v hotelu Rohregger slíbil zaslal jsem jim hezká slova o našem pobytu v hotelu. Velký dík patří cestovce DATOUR. Velmi zdařile vybraný Hotel**** s pravou rakouskou přívětivostí a vynikajícími službami, průvodkyně s jasnými pokyny a vynikající předvídavostí a řidič, který svým umem a úsměvem rozdával dobrou náladu. Zkrátka super. Máte od nás jedničku.

Tak ať se Vám daří a příště zase na shledanou.

Jana a Miloš Markvartovi


Lechtalské Alpy pro seniory 22.6. - 25.6.2017

Dobrý den paní/slečno  Vejsadová,
vracím se k zájezdu cestovní kanceláře Datouru "Lechtálské Alpy pro seniory" ve dnech 22.6. - 25.6.2017 do Rakouska, který byl objednán v Pardubicích.  Prosím, předejte ještě jednou poděkování průvodkyni paní Mileně Myšákové za skvělou práci při zvládání zájezdu. Tak si představujeme profesionální průvodcovskou práci. Rovněž tak poděkování všem pracovníkům cestovní kanceláře za přístup, přípravu a náplň zájezdu. Již několikrát jsme využili služeb Datouru a vždy jsme byli velice spokojeni. Do budoucna určitě využijeme služeb CK Datour.  

S pozdravem
Petr Beneš, Dana Pavelková a Hana Handlířová.


Bregenzerwald a Grosses Walsertal 2.7. - 7.7.2017

Dobrý den,

Bylo to krásné, kvetoucí, zelené, pohodové, veselé …… prostě úžasná dovolená s lidmi, kteří mají rádi hory a chtějí si užít dovolenou v krásné přírodě.

Za nás jednička s hvězdičkou.

No a hlavně poděkování průvodkyni Míle Novákové a za rok zase v horách ahoj .

Vojíkovi


Přírodní park Reutte 15.6. - 18.6.2017

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší CK za perfektní zájezd do Přírodního parku Reutte, ze kterého jsem se minulý týden vrátila. Vše bylo velmi pěkně zorganizováno,ubytování, strava, volba programu i činnost pana průvodce, který si musel poradit i s případem akutního zhoršení zdravotního stavu u jedné z účastnic.
Přeji Vaší kanceláři mnoho úspěchů v další činnosti.Mé poděkování sdílí i moje spolucestovatelka MUDr.Věra Langrová.

S pozdravem a díky MUDr.Jana Charvátová


Dachsteinská bomba pro seniory 28.5. - 31.5.2017

Dobrý den,

byla jsem na poznávacím zájezdu Dachsteinská bomba pro seniory v termínu 28.05. - 31.05. 2017, a chtěla bych moc poděkovat průvodkyni p.Míle Novákové, p.Mgr. Gabriele Dražanové a panu řidiči, kteří se o nás moc hezky starali, byli vstřícní a milí, měli s námi trpělivost. Věřím, že s nimi ještě na nějaký zajímavý zájezd pojedeme.

Díky a přejeme krásné a pohodové dny. :-P

J.Kvapilová, J.Vávrová


Přírodní park Reutte 15.6. - 18.6.2017

Dobrý den,velmi Vám děkujeme za krásnou dovolenou ,bylo to krásné a hodně jsme toho viděli a pan průvodce i pan řidič  byli super!
Přeji hodně spokojených klientů a příjemné letní dny.
S pozdravem
IK


Přírodní park Reutte 15.6. - 18.6.2017

Dobrý den,

chtěla bych Vám poděkovat za krásný zájezd s Vaši CK, služby, hotel,  průvodce vše OK. Byla jsem s Vámi prvně a chtěla bych Vás poprosit o zaslání katalogu na příští rok, určitě si něco vyberu.

Zdraví Mlatečková Stanislava


Přírodní park Reutte 15.6. - 18.6.2017

Dobrý den,

ráda bych  poděkovala za pěkný zájezd a moc pochválila pana průvodce.

I počasí vyšlo, v hotelu byl  příjemný a ochotný personál.

Prostě děkujeme za dovolenou plnou zážitků.

Čermákovi


To nejlepší z Dachsteinské bomby 6.6. - 11.6.2017

Dobrý den,

omlouvám se, že jenom touto cestou, ale o to více rád, mohu vyjádřit spokojenost za program, jeho plnění, služby hotelu, kvalitu ubytování, stravování a vysoce profesionální práci průvodkyně pí Míly Novákové, při zájezdu „To nejlepší z Dachsteinské bomby“, který se uskutečnil ve dnech 6. – 11. 6. 2017. Hodnocení zasluhuje tzv. 5*. Poděkování patří CK Datour, ale spokojenost se zajištěním patří i zprostředkovateli CK Quality Tours.

Za skupinu jedenácti účastníků s díky zdraví

RNDr. Petr R. Palouš


Dachsteinská bomba pro seniory 25.5. - 28.5.2017

Vážená paní Hladká,

spolu s mojí spocestující pí Procházkovou Vám vyjadřujeme své díky za úžasný zájezd, který "neměl chybu", a to nejen výběrem destinace, ubytováním a menáží, ale i jeho zajištěním skvělou průvodkyní pí Mílou Novákovou a její asistentkou Romanou, jakož i vynikajícím a milým panem řidičem Jardou.
Přejeme Vám hodně úspěchú ve Vašem podnikání a spoustu spokojených cestovatelů s Vaší CK.

S pozdravem - Hana Řehořová 

účastnice zájezdu Dachsteinská bomba pro seniory 25.-28.5. 2017


Dachsteinská bomba pro seniory 25.5. - 28.5.2017

Dobrý den,

chceme poděkovat průvodkyni zájezdu Dachsteinská bomba, termín 25.-28.5.2017, paní Míle Novákové za precizní organizaci celého pobytu. Vše bylo vynikající-program, jídlo, ubytování,pan řidič rovněž velmi šikovný. Poděkování patří i CK Datour, zejména paní Svátkové za výbornou domluvu v přípravné fázi zájezdu.

Ať se vám daří.

S pozdravem účastnice zájezdu: Vaňková, Seidlová, Hanzalová


Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům 4.5. - 8.5.2017

Vážení přátelé,

chci poděkovat ze perfektně vyladěný zájezd „Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům“ ve dnech 4.5. – 8.5.2017.

Doprava autobusem „setra“ byla pohodlná a bezpečná díky řidiči a profesionalita delegáta p. Fr. Kvasničky, který předával své znalosti, byla ojedinělá a jeho přístup k účastníkům příkladný. Po celou dobu zájezdu byl ochotný, plný energie a znalostí.

Ještě jednou a mnohokrát díky za tyto dny, které ve mě zanechaly krásné zážitky a přeju vám k vaší práci hodně úspěchů.

Trnková Milena

Štěchovice


Dachsteinská bomba pro seniory 25.5. - 28.5.2017

Dobrý den,

dnes se u mne v kanceláři stavila paní Vilímová Hana, která se  zúčastnila s paní Kroulíkovou zájezdu Dachsteinská bomba pro seniory.

Klientky se vrátily ze zájezdu nadšené a pověřily mne, abych za ně  poděkovala cestovní kanceláři za krásný zájezd a paní delegátce Míle  Novákové za skvělé průvodcovství. Počasí se jim také vydařilo.

Ráda takovýto vzkaz vyřizuji.

Přeji hezký den.

Nepivodová Zuzana


Lyžařský zájezd Saalbach 4.3. - 9.3.2017

Dobrý den,

účastníci lyžař. zájezdu: Saalbach, Hinterglemm, Fieberbrunn, Leogand (4.- 9.3.) Iva a Martin Kučerovi z Vysokého Mýta děkuji CK Datour za výbornou organizaci tohoto zájezdu a také průvodkyni p. Míle Novákové.

Zájezd se jim po všech stránkách líbil (lyžování, doprava, ubytování, stravování, organizace), a to i přes částečně méně příznivé počasí.

Zdraví Jiří Kučera


Lyžařský zájezd Hochkönig 31.1. - 5.2.2016

Dobrý den,
minulý týden jsme byli s Vaší CK lyžovat v rakouských Alpách (Almerwirt v Maria Alm). Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat. Se službami Vaší CK jsme byli naprosto spokojeni. Celý zájezd proběhl bez sebemenších problémů a splnil naše očekávání. Chválíme paní průvodkyni Mílu Novákovou, která byla velmi ochotná a panu řidiči děkujeme za bezpečnou jízdu. Příští lyžařský zájezd budeme určitě vybírat u Vás. Všem v cestovní kanceláři přejeme jen samé spokojené klienty.

S pozdravem Strnadovi.


Lyžařský zájezd Hochkönig 31.1. - 5.2.2016

Dobrý den,

Ráda bych tímto způsobem poděkovala za skvělou aktivní dovolenou, kterou jsme si u Vás objednali!

V termínu od 31.1 – 5.2.2016 jsme strávili na lyžařském zájezdu v Hochkönigu. Musím podotknout, že se jednalo v našem případě o první zájezd tohoto typu. Byli jsme maximálně spokojení s ubytováním, se samotným přístupem paní delegátky a i s bezpečnou jízdou pana řidiče!!!

Opravdu všem velké DÍK!!!

Škoda jen, že to tak rychle uteklo. Každopádně, pokud to bude jen trochu možné, velice rádi využijeme Vašich služeb i v příští sezóně!!! Pokud ne i dřív!!!

Spokojená účastnice zájezdu Horkelová Alena


Lyžařský autobusový zájezd Ischgl - Samnaun

Letošní lyžařskou sezonu jsem se rozhodl otevřít v Ischglu přes mikulášský víkend. I přes velmi teplé počasí, které panovalo před zájezdem, se nakonec úvod sezony povedl výborně, v Ischglu na nás čekalo přes 70 km otevřených sjezdovek a krásné počasí s úžasnými výhledy na rakouské i švýcarské štíty. Zajezdil jsem si výborně a také díky skvělé partě byla na zájezdu atmosféra i mimo sjezdovky parádní. Celkově hodnotím zájezd výborně, díky za výbornou organizaci:). Již nyní se těším na další zájezd s CK Datour.

Sněhu zdar, účastník zájezdu Jarda:-)


Adventní zájezd Vídeň 13.12. 2014

V sobotu 13.12. jsem se zúčastnila adventního zájezdu do Vídně. Chci tímto poděkovat paní průvodkyni Bruknerové za péči, kterou věnovala všem účastníkům, zvláště pak dvěma turistům, kteří se nedostavili k odjezdu a paní Bruknerová obětavě běhala 45 minut po Vídni a hledala je. Musím podotknout, že aroganci těchto výtečníků přešla s profesionálním nadhledem, takže ještě jednou díky a věřím, že všichni Vaši průvodci jsou takto milí.

Poláková Milada, klientka CK Datour


Adventní zájezd Salcburk 13.12. 2014

Salzburk byl perfektní, počasí ukázkové, průvodce bez chyby. Dokonce jsme i soutěžily ve vědomostní soutěži v autobuse. Moc jsme si to užily a jsme moc rády, že jsme jely. Myslím si, že i ostatní účastnici zájezdu byli spokojeni, protože nebylo proč si stěžovat.

Maňásková Martina, klientka CK Datour


Adventní zájezd Vídeň 6.12. 2014

Včera jsme byli ve Vídni a přijeli jsme opět totálně nadšeni. Zvlášť nás uchvátil průvodce. Pan Kamil Bureš byl úžasný. Znalost historie z něj úplně čeřila, jako chlap měl srovnáno v hlavě, výklad měl osu, řád, logiku. Fakt  super. Říkali jsme, že kdybychom jeli jen tak sami, neměli bychom takový zážitek. Samotné trhy byla jedna velká "masovka". Takže právě průvodce z obyčejného výletu udělal výlet neobyčejný. Dokonce pro nás udělal na závěr soutěž, co jsme si zapamatovali z jeho výkladu. Dostali jsme jedničku. Těšíme se na nějaké další příště.

Jana Dostálová, klientka CK Datour


Adventní zájezd Vídeň 6.12. 2014

Velmi jsme si užili Advent ve Vídni tento víkend 13. a 14. 12. 2014. Zasloužila se o to slečna Hana Řeháková, naše průvodkyně busu č. 1. Skvělá dáma, organizačně schopná, příjemná. Hýčkejte si ji, příště bychom s ní rádi zase někam jeli.

Alena Pechová, klientka CK Datour


Adventní zájezd do Drážďan 11.12. 2014

Moc děkujeme za příjemný zájezd s milou paní průvodkyní, vše klapalo, jak mělo.

Mgr. Kateřina Brouk, klientka CK Datour


Vídeň v adventním čase 29.11.

Dobrý den, ještě jsem s vámi nebyla na žádném poznávacím zájezdu,

ale ve Vídni 29.11.2014 s průvodcem to bylo velice pěkné, perfektní autobus s WC, velice dobrá organizovanost a průvodkyně velice obětavá, dva klienti se ztratili a ona je našla a dovedla, nakonec jsme odjeli načas.

Zájezd jak byl pojatý a organizovaný se nám velice líbil i když nám počasí nepřálo, nálada byla velice dobrá a hodně jsme toho viděli.

Martina Jánská


To nejlepší z Dachsteinské Bomby

Dobrý den,

chtěl bych poděkovat za velmi příjemný zájezd, hlavně výborné průvodkyni Míle Novákové. Další velké poděkování je i pro řidiče za velmi příjemnou a bezpečnou jízdu.

Pavel Koutský


Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům

Dobrý den,

posílám touto cestou poděkování paní Daně Kelblové i řidiči za vzornou organizaci zájezdu "Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům" ve dnech 30.4. - 4.5.2014 za všechny, kteří jsme byli uvedeni na přihlášce prostřednictvím CA Štěpánka Chrudim. V příloze si Vám dovoluji zaslat i jednu svoji fotografii z tohoto zájezdu.

S pozdravem Jitka Novotná


Hotel Glaserer Haus *** - Zell am See

Na konci března jsme s přáteli strávili dovolenou přímo v centru světoznámého rakouského městečka Zell am See - v hotelu Glaserer Haus. Útulný hotýlek rodinného typu, kterí vzorně vedou manželé vyššího věku, se nachází kousek od promenády Zellského jezera, které je možné obejít pohodlnou procházkou za necelé 4 hodiny. Ubytováni jsme byli v menších, ale útulných čistých pokojích. Snídaně se podávaly formou studeného a bohatého bufetu v přízemí domu ve vkusně zařízené jídelně, večeře naopak probíhaly formou menu o 3 chodech + k dispozici se nabízel i čerstvý salátový bar. Kromě lehkých výletů do okolí, ke kterým je v okolí spousta možností, jsme samozřejmě nevynechali ani lyžovačku na ledovci Kitzsteinhorn v Kaprunu. Ten nás překvapil svými bohatými možnostmi, které nabízí málokterý rakouský ledovec. Nenechali jsme si ujít ani výjezd lanovkou na špičku ledovce, kde se můžete pokochat vyhlídkou na celý lyžařský areál i jezero, dobře se najíst, navštívit kino s promítáním o historii a geografii ledovce nebo se projít 300 m dlouhou jeskynní chodbou s naučnými přírodopisnými skazkami, jenž končí další visutou vyhlídkou na odvrácené straně ledovce s přímým výhledem na nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner.

Pro příště si snad už jen přát více dnů strávených na takovéto dovolené.

Martin Hons


Apartmány Gerlitzen Alpe

Dobrý den paní Dvořáková,

minulý týden jste spolu s mým manželem řešila ubytování v Rakousku - lyžařské středisko Gerlitzen, ubytování v apartmánech Sonnen resort Gerlitzen Alpe. V něděli jsme se vrátili domů a musíme Vám moc poděkovat. Protože ubytování bylo luxusní, všude bylo čisto, apartmán hezky a vkusně zařízený, kuchyňka byla dostatečně vybavena, auto bylo garážované a personál ochotný a milý. Ale nejlepší ze všeho bylo to, že přímo z ubytování jsme na lyžích a snowboardech sjeli na sjezdovku a po lyžování jsme opět sjeli na ubytování. Lyžařské středisko je ideální, široké a dobře upravené sjezdovky. Vyšlo nám slunečně nádherné počasí, takže dovolená byla bez jediné chybičky :-)

Rozhodně jsme v této lokalitě nebyli naposledy.  

Ještě jednou moc děkujeme a nazbývá nám nic jiného, než Vás doporučit našim známým :-)

Přeji hezký den a příští rok na shledanou

Marie Pecháčková


Lechtalské Alpy – ráj alpské turistiky

Celou polovinu života téměř každý z nás stráví sezením. Zkrouceni u počítače unaveně upíráme své zraky na obrazovku a máme plnou hlavu všedních každodenních starostí. Věřím, že každý z nás na zdravém horském vzduchu ožije. Při každém kroku na slunci a vstříc horským výškám se stávají naše starosti menšími a menšími a na konci pobytu v Lechtalských Alpách se vytratí do nenávratna.

Cestovní kancelář Datour již 8. rokem pořádá turistický zájezd do Lechtalských Alp. Je to jeden, právem z nejoblíbenějších zájezdů našich klientů. Někteří klienti se do této oblasti vrací s CK Datour již po několikáté a pokaždé se vrací nadšení, spokojení a odpočatí.  Zájezd je přizpůsoben všem věkovým kategoriím a proto se může zúčastnit opravdu každý. Převažuje lehká turistika s možností využívání místních lanovek, které jsou v ceně zájezdu.

Tato, ještě ne zcela objevená část Rakouska se nachází na západě této země, na hranicích dvou spolkových zemích Tyrolska a Vorlarlberska.  Příroda je zde jen minimálně poznamenaná člověkem, nejsou zde gigantická střediska ani davy turistů. Lechtalské Alpy vynikají hlubokými dolinami a strmými, působivě formovanými štíty, mnohdy porostlými travou do značné výšky, což je velmi neobvyklé. Následkem toho se zde neprodukuje zemědělství v takové míře jako je tomu v jiných regionech Alp. Díky odlehlosti se tu místním horským sedlákům daří zachovat travnaté pastviny v původním neporušeném stavu a údolí někdy působí dojmem, že se tu zastavil čas.

Máte také chuť poznat tuto nádhernou část Rakouska? Zde je naše malá ochutnávka, co vás na zájezdě do Lechtalských Alp v červenci nebo srpnu čeká:

Pěkný hotel se strategickou polohou přímo v údolí Lechtal, které je zároveň přírodním parkem. Lechtalská karta v ceně zájezdu, která vám ušetří nemalou částku za lanovky, které máte v ceně zájezdu. Zároveň vám karta dává svobodu. I na organizovaném zájezdě cestovní kanceláří Datour můžete být pánem svého času a můžete si program organizovat sami dle vlastní chuti. Je těžké vyzdvihnout nějaké místo z programu, každé je jiné a má svůj půvab a je pouze na vás, zda s námi objevíte toto údolí a uděláte si vlastní úsudek. Proto jen vyjmenuji místa, která navštívíte během našeho zájezdu.

Na setkání s vámi se těší průvodkyně CK DATOUR Míla Nováková

 

Lech - luxusní alpské vesnice, která získala na výstavě Florale 2004 právem zlatou medaili a ocenění „nejkrásnější vesnice Evropy“. Lanovky Rüfikopf a Schlegelkopf. Kaisers - malá, romantická horská vesnička s 83 stálými obyvateli v nadmořské výšce 1.530 m. Nejvýše položen vesnice celé oblasti. Bach - naučná stezka alpskou florou, nádherné výhledy, lanovka Jöchelspitzbahn. Údolí Höhenbachtal - visutý most, vodopády Simmswasserfall. Warth - lanovka Steffisalpexpres - okružní túra nádhernou krajinou k jezeru Körbersee. Fallerschein – zvláštní vesnice, původně vystavěná rolníky, kteří zde přes léto sušili seno, celkem 40 malých dřevěných domků z 15.století. Vysokohorská silnice Silvretta Hochalpenstrasse, která vede nádhernou krajinou a je oprávněně nazývána „cestou snů“.


Ischgl - Samnaun: "středisko neomezených možností" :-)

Ischgl je pojem v lyžařském nebi :-). Lyžařský areál spojuje Rakousko a Švýcarsko a objektivně je jedním z nejšpičkovějších a nejdražších v Alpách. Vysoká nadmořská výška, nejmodernější lanovky, velký výběr sjezdových širokých tratí, moderní bary a dostatek sněhu – to vše na nás čekalo na začátku prosince, kdy se konal do tohoto luxusního střediska lyžařský autobusový zájezd. Počasí z poloviny přálo. A tak v sobotu odpoledne a v neděli jsme měli možnost tento areál poznat z té jeho nejlepší stránky….upravené sjezdové tratě, čerstvě napadaný prachový sníh....a navíc celá neděle zalitá sluncem. Toto středisko žije hodně společenským životem… a tak lyžařskou sezonu zde zakončí 3. května velkolepým koncertem megastar Robbie Williams. Věříme, že se do tohoto exklusivního střediska opět na začátku prosince 2014 vrátíme.

Míla Nováková, průvodkyně, CK Datour Praha


Vídeň na pohodu "nejen pro seniory"

Dobrý den,

12.12.2013 jsem se zúčastnila zájezdu do Vídně. Zájezd to byl nádherný a to hlavně zásluhou pana průvodce Kamila Bureše. Obětavě se nám věnoval a jeho výklad byl velmi poutavý a zajímavý. Pokud bych měla jeho činnost oznámkovat jako ve škole, pak by to byla jednička s několika hvězdičkami.

S pozdravem Iva Krejčová


Vídeň na pohodu 11.12.2013

Ve středu 11.12.2013 jsem se zúčastnila adventního zájezdu do Vídně.  Autobus byl, dle mého názoru, na všech nástupních místech v přesně stanovený čas, někdy i o nějakou minutku dříve.

Do Vídně jsme dorazili kolem půl desáté a jako první jsme navštívili Hundertwasserhaus. Byty v tomto domě patří mezi nejdražší ve Vídni. Poté jsme se přemístili k zámku Schönbrunn a navštívili adventní trhy před zámkem. Zde jsme měli 2,5 hodiny rozchod. Kdo měl zájem, mohl za 11,5 euro navštívit zámek Schönbrunn a prohlédnout si jeho interiéry.  I bez návštěvy zámku volný čas utekl jako voda, protože okolí zámku Schönbrunn je velmi rozlehlé a jeho zahrady patří mezi jedny z nejkrásnějších. 

Následně jsme se přesunuli do centra Vídně, kde se před radnicí konaly vánoční trhy. Zde jsme měli 2 hodiny volno a poté, kdo chtěl, mohl společně s průvodcem, panem Kamilem Burešem, absolvovat prohlídku nejznámějších památek Vídně. Podívali jsme se k císařskému paláci Hofburg, dále i k císařské hrobce Habsburků, kde je v tuto chvíli pohřbeno 147 členů Habsburské rodiny. V prohlídce města nemohl chybět ani známý hotel Sacher či Vídeňská státní opera. 

Odjezd byl naplánován na 18 hodin a tento čas byl také přesně dodržen. Na zpáteční cestě jsme se mohli zúčastnit soutěžního kvízu přichystaného od pana průvodce, ve kterém jsme si mohli ověřit naše vědomosti o Vídni, které jsme slyšeli na prohlídce města.

Zájezd můžu všem vřele doporučit.

Markéta Vilímská, referentka CK Datour HK


Adventní Norimberk

V sobotu 07.12.2013 jsem jela se svojí 9letou vnučkou na jednodenní adventní zájezd do Norimberku. Sraz a odjez byl v Praze z autobusového nádraží Florenc, a i přes nepříznivé počasí, přijel autobus přesně v 7 hod. Ve dveřích autobusu nás přivítal velmi příjemný průvodce pan Šušlík a dva řidiči. Během cesty nám rozdal mapky Norimberku a seznámil nás s jeho historií a průběhem prohlídky, kterou s ním budeme absolvovat. Jeho znalosti o historii a zajímavé vyprávění nás naladilo na prohlídku vyzdobeného Norimberku.

V 11:00 hodin jsme po bezproblémové cestě dorazili do Norimberku na parkoviště pro autobusy, které je nedaleko centra města, a zde nám ještě průvodce zajistil barevné mapky města, které si každý vzal s sebou a vyznačil si místo, odkud budeme odjíždět. Vydali jsme se na prohlídku města, která začala na tradičních řemeslných trzích a pokračovala okolo středověkých hradeb města ke kostelu sv. Vavřince, kostel Panny Marie s orlojem, kostel sv. Sebalda, radnici nebo dům A. Dürrer…. Po prohlídce následovalo individuální volno, a každý šel podle své chuti.

Odjezd byl naplánovaný na 18:00 hodinu, a tak jsme i odjížděli. Cesta zpět nám velmi rychle uběhla. Zájezd byl fajn, a všem mohu doporučit.

Dana Rakušanová, CK Datour Praha


Adventní Drážďany s průvodem štól 7.12.2013

V sobotu 7.12.2013 jsem se zúčastnil jednodenního adventního zájezdu do Drážďan. Čas odjezdu přesně odpovídal času uvedenému v pokynech zájezdu. Po desáté hodině dopoledne jsme dorazili do Drážďan. Paní průvodkyně Myšáková nám ukázala nejvýznamnější památky centra města a to konkrétně proslulý Zwinger, kostel Frauenkirche, Semperoper. Dále jsme od paní průvodkyně dostali dobré typy, kde se příjemně občerstvit za rozumné peníze, WC zdarma atd.

V 11:00 začal samotný průvod štól, který každoročně sleduje velké množství turistů. Průvodu se zúčastnili nadšenci v historických uniformách, kominíci, hudební umělci a v neposlední řadě také pekaři, kteří se podíleli na pečení 4,34 metrů dlouhé 1,76 m široké, 0,96 m vysoké a 4246 kg těžké štóly. Průvod, který trval do 12:00, byl zakončen v centru adventního trhu Striezelmarkt, kde si všichni turisté měli možnost kousek z této obrovské štóly zakoupit. Poté následovalo individuální volno, během kterého každý z nás mohl navštívit pamětihodnosti, muzea, výstavy a v neposlední řadě adventní trhy podle svého gusta.

Odjezd, který byl naplánován na 17:00 přímo z centra Drážďan, se podařilo dodržet téměř na minutu. Cesta zpět do ČR proběhla bez jakýchkoliv komplikací. Vřele doporučujeme a těšíme se na setkání s Vámi v příštím roce.

Radek Šiftař, referent CK Datour Hradec Králové


Zámek Hof, adventní trhy, outletové centrum Parndorf 23.11.2013

Císařský zámek Hof najdete nedaleko Vídně a zároveň Bratislavy, a tak se dá jeho návštěva dobře spojit i s návštěvou těchto dvou měst nebo blízkého Parndorfu, známého outletového centra, kde jsme začali také náš předadventní zájezd.

Outletové městečko Parndorf je z Vídně necelou půl hodinu autem a je snadno dostupné po dálnici. Vzhledem k jeho umístění i blízko Bratislavy a Slovenska zde pracuje velké množství Slováků a vy se tak snadněji domluvíte i v některých obchodech.

Nákupní outletové centrum Parndorf je v podstatě taková uměle vytvořená vesnička s pěší zónou a jednotlivými obchody, najdete zde přes 150 obchodů a uvádí se cca 600 módních značek. Tyto obchody nabízejí zboží různých značek, nechybí ani ty nejdražší jako Gucci, Prada, Armani, ale objevíte i cenově dostupnější a oblíbené značky Benetton, Mango, Guess, Adidas, Nike…cena zboží by měla být minimálně o 30 % levnější. Nové kolekce ani novinky v Parndorfu nenajdete, ale pokud máte dostatek času a energie, dá se zde velmi výhodně nakoupit nejen oblečení, obuv, módní doplňky, ale i hračky, sportovní vybavení, elektronika, doplňky do domácnosti, potraviny.

Kromě obchodů v centru máte k dispozici samozřejmě i velké množství restaurací, kaváren, kde se můžete občerstvit a odpočinout si před dalšími nákupy:-). Platit se dá všude i platební kartou a v centru je umístěno i několik bankomatů.

Zaparkovat se dá přímo v Parndorfu na bezplatném parkovišti. Otevřeno zde mají každý den kromě neděle.

Necelou půl hodinu jízdy od Parndorfu potom najdete Schloss Hof, jedno z nejhezčích panských sídel Habsburků, rozlehlý areál s velkou zahradou, kde se v době adventu pořádá velmi zajímavý a okouzlující trh. Navštívit můžete samozřejmě i interiéry barokního zámku a to jak s průvodcem tak individuálně. Adventní trh je převážně zaměřený na tradiční pochoutky a pokrmy, kde  můžete ochutnat a nakoupit sladkosti,  typické klobásky, salámky a nechybí ani pečené kaštany a zahřejete se výborným svařákem nebo punčem. Ve venkovních, ale i vnitřních prostorách zámku, najdete také stánky s překrásnými vánočními ozdobami, ukázky tradičních uměleckých řemesel a pro děti celou řadu atrakcí, dílniček a živé jesličky se zvířaty. Za vstup na trhy zaplatíte 5 Euro.

Míla Samková, referentka CK Datour Pardubice


Lyžařský zájezd na Stubai 21.11.-25.11.2013

Lyžařští nadšenci se každý rok s námi, cestovní kanceláří Datour, vydávají autobusem na zahájení lyžařské sezony do největší a nejlépe vysněžené ledovcové oblasti v Rakousku – na ledovec Stubai. Tento ledovec uspokojí nejen rodiny s dětmi, ale i náročnější lyžaře a snowboardisty milující pestré terény.

Tento rok se konal lyžařský zájezd v listopadu. Již od září se „paní zima“ vzorně starala o novou sněhovou nadílku. Nikdo z nás však nepředpokládal, že protrhne peřinu i v době našeho lyžařského zájezduJ. Od pátku do neděle nám připravila novou prachovou nadílku v podobě 80 cm nového sněhu. Navíc rtuť teploměru klesla kolem poledne na minus 10 až minus 13 stupňů. Slunci ani výhledům na ohromující třítisícové vrcholy Stubaiských a Ötztalských Alp během prodlouženého víkendu nedala šanci. I když počasí nebylo ideální, na svahu jsme se všichni snažili o první obloučky v této lyžařské sezoně. Komu byla zima, zamířil do některé z restaurací nebo barů se trochu zahřát. Odpoledne u autobusu, kde jsem se vždy všichni po lyžování sešli, panovala příjemná atmosféra a úsměv ze tváře téměř nikomu po náročném dni nezmizel. Protože to byl první lyžařský zájezd, věříme, že se potkáme s některými z vás i během hlavní sezony nebo naopak na ukončení sezony v dubnu o velikonocích na ledovci Kitzsteinhorn.

Míla Nováková, průvodkyně, CK Datour Praha

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?