Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Maďarsko

Popis

Maďarsko láká turisty na především na bezpočet lázní s termálními prameny, vynikající víno a proslulé speciality místní kuchyně. Maďarsko hraničí s Rakouskem, Slovinskem, Chorvatskem, Srbskem, Ukrajinou a Slovenskem. Hlavním městem Maďarska je Budapešť, který vznikl spojením Budína, Peště a Starého Budína, rozkládající se v severozápadní části dnešního hlavního města.

Střediska
Balaton Maďarsko

V oblasti Balatonu najdete lázně Balatonfüred, Hévíz, Siófok, Tapolca, Tihany, Vonyarcvashegy, Zalakaros a Zamárdi. Balaton neboli Blatenské jezero je největším jezerem ve střední Evropě a někdy se mu proto říká také Maďarské moře. Jezero je 78 km dlouhé a až 15 km široké. Jezero je poměrně teplé a v nejvyšším létě může teplota jeho vody dosahovat až 27 stupňů. Jezero je ideálním místem pro letní dovolenou strávenou u vody – koupání, výlety lodí i pro aktivní dovolenou – cyklistika, výlety do okolí. Jižní břeh jezera je oproti severnímu méně svažitý a více přírodní. V části okolí jezera a okolo malého jezera Kis-Balaton (jihozápadně od Balatonu) je pak Národní park.

Více informací
Budapešť a okolí Maďarsko Pokud se rozhodnete pro delší pobyt v Budapešti, můžete vyrazit na výlet i do okolí tohoto krásného města. Za cca hodinu jízdy autem je historický Ostřihom i Visegrád, za cca 1,5 hod. dojezde k Balatonu. Během 30 minut dojedete do skanzenu v Szentendre, severně od Budapešti. Více informací
Západní Maďarsko Maďarsko

Západní Maďarsko je bezesporu především krajem lázní a termálů. Najdete zde lázně jako jsou Bükfürdo, Lenti, Sárvár, Szentgothárd, Mosonmagyaróvar a Celldömölk. Za návštěvu pak určitě stojí historické město Šoproň.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?