Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Aktuální Covid podmínky pro vycestování

Aktuální Covid podmínky pro vycestování

RAKOUSKO - od 10.6.2021

Každý klient musí splňovat některou z těchto 3 následujících podmínek: (3-G-Regel - Geimpft – očkován; Getestet – otestován; Genesen – ozdraven) a mít s sebou:

a. Potvrzení o očkování:
- v případě dvou dávkového schématu a v případě aplikace druhé dávky obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o plném očkování.
- v případě jedno dávkového schématu nejméně 22 dní, od aplikace očkovací látky, obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o plném očkování.
- v případě dvou dávkového schématu nejméně 22 dní, ale ne více než 3 měsíce od aplikace první dávky očkovací látky – nutné potvrzení v NJ nebo AJ. Tento formulář má být nově ke stažení cca od 1. června na této adrese: https://ocko.uzis.cz

Nebo

b. Negativní test na COVID: antigenní test (nesmí být starší než 48 hodin) nebo PCR test (nesmí být starší než 72 hodin). Děti do 9,9 let test nepotřebují. Test musí být proveden v testovacím zařízení, která vydávají potvrzení v NJ nebo AJ. Samotesty nejsou pro účel příjezdu akceptovány.

Nebo

c. Doklad o prodělané infekci: vstup po dobu šesti měsíců po uzdravení. Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění na COVID v němčině nebo angličtině.

Podmínky pro testování na místě pro neočkované a pro ty, co neprodělali onemocnění COVID ve stanované době: antigenní test z ČR je platný 48 hodin, poté je nutné se opět pro vstup do restaurace každý den otestovat. Doporučujeme si s sebou vzít samotesty, které se dají zakoupit v lékárně. Podmínky pro testování v místních centrech se pro turisty teprve řeší.

Po návratu pro neočkované a pro ty, co neprodělali coronavirus v posledních šesti měsících je momentálně nutné podstoupit do 5 dnů antigenní test. Tzn., že je vhodné se objednat na test hned po návratu.

S účinností od 1.6.2021 jsou pro občany ČR zdarma dva PCR testy a čtyři antigenní testy měsíčně (1x za 7 dní).

Při návratu z Rakouska je v současné době pro všechny nutné vyplnit elektronicky příjezdový formulář https://plf.uzis.cz/.

Tyto podmínky jsou platné kde dni 10.6.

MAĎARSKO - od 10.6.2021

Je již možné vycestovat do Maďarska za účelem turistiky, pokud se prokážete certifikátem o očkování proti COVID-19. Vycestování je možné po první dávce očkování. Certifikát o provedené vakcinaci, musíte mít při příjezdu na recepci hotelu a POZOR, též při každém vstupu do termálních lázní či wellness centra. Ubytování může být poskytnuto osobě chráněné (=očkované) proti koronaviru a osobě mladší 18 let pod jejím dohledem.

Při návratu z Maďarska je v současné době pro všechny nutné vyplnit elektronicky příjezdový formulář https://plf.uzis.cz/.

Tyto podmínky jsou platné kde dni 10.6.

ITÁLIE - od 25.5.2021

Občan České republiky může na území Itálie vstoupit po předložení negativního PCR nebo antigenního testu na COVID-19, který není starší 48 hodin (vyjma dětí mladších 2 let). Pokud se cestující neprokáže výsledkem testu, musí podstoupit povinnou karanténu po dobu 14 dnů. Dále zůstává povinnost vyplnit čestné prohlášení (autodichiarazione) a s tím i nahlášení svého příjezdu místní ASL – zdravotnímu zařízení.

Upozorňujeme na možné regionální odlišnosti. Více ZDE.

Je nutné dodržovat všechna zdravotní opatření, která v zemi platí. Doporučujeme tyto informace sledovat na webu MZV

Před návratem do ČR je nutné řídit se platnými podmínkami, které jsou stanoveny na základě "semaforu", který udává do jaké kategorie daná země, ze které se vracíte, spadá. Kompletní informace a podmínky pro návrat zpět do ČR naleznete ZDE.

ŠVÝCARSKO - od 6.5.2021

Česká republika byla odstraněna ze seznamu rizikových zemí a od 6.5. je tedy opět možné cestovat do Švýcarska bez omezení a karantény po příjezdu na švýcarské území.

Při návratu ze Švýcarska platí stejné podmínky jako při návratu z Rakouska.


S účinností od 1.6.2021 jsou pro občany ČR zdarma dva PCR testy a čtyři antigenní testy měsíčně (1x za 7 dní).

 

 

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?