Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Aktuální Covid podmínky pro vycestování

Aktuální Covid podmínky pro vycestování

RAKOUSKO - od 15.08.2021

Každý klient musí splňovat některou z těchto 3 následujících podmínek: (3-G-Regel - Geimpft – očkován; Getestet – otestován; Genesen – ozdraven) a mít s sebou:

a. Potvrzení o očkování:
- v případě dvou dávkového schématu a v případě aplikace druhé dávky obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o plném očkování.
- v případě jedno dávkového schématu nejméně 22 dní, od aplikace očkovací látky, obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o plném očkování.
Toto potvrzení je ke stažení na adrese: https://ocko.uzis.cz.

Nebo

b. Negativní test na COVID: antigenní test (nesmí být starší než 48 hodin) nebo PCR test (nesmí být starší než 48 hodin od data odběru). Děti do 11,9 let (ve Vídni do 6,9 let) test nepotřebují. Test musí být proveden v testovacím zařízení, která vydávají potvrzení v NJ nebo AJ. Samotesty nejsou pro účel příjezdu akceptovány.

Nebo

c. Doklad o prodělané infekci: vstup po dobu šesti měsíců po uzdravení. Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění na COVID v němčině nebo angličtině. Toto potvrzení je ke stažení na  https://ocko.uzis.cz.

Podmínky pro testování na místě pro neočkované a pro ty, co neprodělali onemocnění COVID ve stanované době: antigenní test z ČR je platný 48 hodin, poté je nutné se opět pro vstup do restaurace každý den otestovat. Doporučujeme si s sebou vzít samotesty, které se dají zakoupit v lékárně. V Rakousku jsou k dispozici v jednotlivých regionech veřejná testovací místa, kde se mohou turisté ubytovaní v daném regionu otestovat zdarma.


S účinností od 1.6.2021 jsou pro občany ČR zdarma dva PCR testy a čtyři antigenní testy měsíčně (1x za 7 dní).

Tyto podmínky jsou platné kde dni 01.07.

Na zimní sezonu plánuje Rakousko obdobná pravidla - 3 G. Pro využívání lanovek, restaurací i ubytování bude třeba potvrzení o očkování, prodělané nemoci nebo platný test. Všem, kdo plánují v zimě lyžovat v Rakousku se doporučuje nechat se očkovat, dle zatížení nemocnic bude aktuálně Rakousko pravidla pro neočkované zpřísňovat.

MAĎARSKO - od 07.07.2021

Osoby, které cestují pozemní cestou (i občané ČR) ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Srbska nebo Rumunska, mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení, tj. bez povinnosti doložit bezinfekčnost (certifikát o provedeném očkování nebo prodělané nemoci).

Tyto podmínky jsou platné kde dni 09.07.

ITÁLIE - od 01.07.2021

Pro vstup do Itálie je potřeba splnit dvě podmínky: předložit certifikát (v digitální či papírové podobě - o provedeném testu, ukončeném očkování či o zotavení se po prodělaném onemocnění) a vyplnit digitální online formulář (PLF). Výjimku z testu mají děti mladší 6 let. Nezletilé děti mohou být registrovány v jednom digitálním elektronickém formuláři (PLF) spolu s doprovázející dospělou osobou.

Tyto podmínky jsou platné kde dni 01.07. 

ŠVÝCARSKO - od 20.9.2021

Cestující z České republiky musí od 20.09.2021 před přicestováním vyplňovat elektronický příjezdový formulář. Ti, kteří nemají certifikát o očkování nebo o prodělání nemoci, musí mít při vjezdu negativní výsledek testu (antigenního nebo PCR) a po 4 až 7 dnech podstoupit na vlastní náklady druhý test ve Švýcarsku nebo v Lichtenštejnsku a předkládat kantonálnímu zdravotnímu úřadu v místě, kde se nacházejí, negativní výsledek tohoto druhého testu.


POLSKO - od 22.6.2021

Pro vstup do Polska je nutné mít okončené očkování, v případě dvoudávkového schématu tedy 14 dní od podání druhé dávky) nebo antigenní či PCR test ne starší než 48 hodin nebo potvrzení v polském nebo anglickém jazyce o prodělání nemoci Covid-19 v době posledních 180 dnů. Děti do 11,9 let nemusí být v doprovodu osob starších které splňují tyto podmínky testovány.

Tyto podmínky jsou platné kde dni 22.6.


S účinností od 1.6.2021 jsou pro občany ČR zdarma dva PCR testy a čtyři antigenní testy měsíčně (1x za 7 dní).

 

 Pro návrat do ČR z každé země je vždy třeba vyplnit formulář https://plf.uzis.cz/
Ostatní podmínky návratu dle cestovatelského semaforu na www.mzv.cz


Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?