212 241 749

Po - Pá  9:00 - 17:00

Zillertal

RakouskoTyrolsko

Popis

Zillertal (580-3250 m)

496 km propojených tratí (159 km modrých, 263 km červených, 74 km černých)

179 vleků a lanovek

 

Zillertalské údolí nabízí jedno z nejpestřejších a nejrozsáhlejších lyžování v Rakousku. Celkem je zde cca 500 km sjezdových tratí rozdělených do několika středisek. Mezi jeho hlavní střediska patří Hochzillertal – Hochfügen, Zillertalská Aréna, Ski Zillertal 3000 a celé údolí uzavírá ledovec Hintertux.

 

Hochzillertal-Hochfügen je krásné středisko s cca 90 km tratí. Na bezlesých pláních nad Kaltenbachem převládají široké dlouhé carvingové krásné tratě, Hochfügen nabízí oproti Kaltenbachu náročnější sjezdovky a díky své nadmořské výšce kvalitní přírodní sníh i v jarních měsících a jízdu na skirout. Celé středisko je vybavené moderními lanovkami, je plně vytěžované a jeho součástí je samozřejmě i rozsáhlý a dobře vybavený snowpark.

 

Zillertalská Arena (139 km tratí) se řadí k největším střediskům v údolí Zillertal. Začíná nad městečkem Zell am Ziller, vede přes vysokohorskou obec Gerlos do Wald-Königsleiten a končí až v salcburské oblasti Krimml-Hochkrimml. Tato lyžařská houpačka na hranici Tyrolska a Salcburska uspokojí díky svým převážně červeným sjezdovým tratím určitě každého dobrého lyžaře. Mezi nejhezčí tratě patří všechny dlouhé sjezdy nad Königsleitenem a tratě nad Zell am Ziller. Na Gerlosu je pěkný a rozsáhlý snowpark a nad Hochkrimmlem je funpark. Pro soutěživé lyžaře jsou zde tratě s měřením rychlosti, skicrossové a snowboardcrossové dráhy.

 

Lyžařské středisko Skizillertal 3000 nad Mayrhofenem, Hippachem a Finkenbergem s cca 140 km tratí nabízí pestrou paletu sjezdových tratí pro každého. Jsou tu mírné modré svahy, hezké červené široké sjezdovky i nejprudší sjezdová trať v Rakousku Harakiri. Nad střediskem je také velmi pěkný snowpark.

 

Ledovec Hintertux patří mezi nejlepší a nejoblíbenější rakouské ledovce. Jeho 60 km převážně červených tratí uspokojí všechny náročné lyžaře a díky poměrně velké nabídce skirout (cca 13 km) uspokojí i milovníky freeride. Snowpark je i zde samozřejmostí.

 

Ceny permanentek střediska údolí Zillertal v Euro v hlavní sezoně 2017-2018 pro klienty s vlastní dopravou 

Permanentky

3 denní

4 denní

5 denní

6 denní

dospělí

143,50 €

179 €

214,50 €

249 €

děti roč. 2003-2011

64,50 €

80,50 €

96,50 €

112 €

junioři roč. 1999-2002

114,50 €

143 €

171,50 €

199 €

 

Poznámka: Hlavní sezona 02.12.-15.04.18

Záloha na čipovou permanentku 2 Euro.

Hotely
Gasthof Hamberg v Hart im Zillertal Rakousko, Tyrolsko, Zillertal Popis a poloha: rodinou vedený gasthof leží v obci Hart, cca 3 km od lanovky ve Fügenu a 8 km od lyžařského střediska Hochzillertal v Kaltenbachu. Zillertalská Arena je cca 15 km a lyžařské středisko Ski Zillertal 3000 cca 20 km od domu. Zastávka skibusu, který jezdí do lyžařského střediska Hochzillertal v Kaltenbachu, je u domu. Vybavení: recepce, jídelna, restaurace, výtah, parkoviště, v prostorách recepce a restaurace je k dispozici wi-fi zdarma. Ubytování: 2-4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV-Sat a balkonem, ve 2-4 lůžkových pokojích je dvoulůžko a palanda. Stravování: polopenze – snídaně bufet, večeře menu o 3 chodech s možností výběru z 3 hlavních jídel. Zázemí/wellness: v ceně sauna a infrakabina (dětem vstup povolen pouze v doprovodu rodiče).

Více informací

Gasthof Post ve Strassu im Zillertal Rakousko, Tyrolsko, Zillertal Popis a poloha: tradiční hotel leží v centru Strassu, na začátku údolí Zillertal. Nejbližší lyžařské středisko Fügen je cca 8 km, Hochzillertal cca 15 km a Zillertalská Arena cca 20 km, skibus staví u domu. Dům má 2 budovy a v roce 2009 byl celý nově renovován. Vybavení: recepce, výtah, jídelna, bar, restaurace, lyžárna a parkoviště. Ubytování: pokoje mají koupelnu s WC a TV-Sat. Pokoje pro 2 osoby (cca 18 m2) jsou v přístavbě a pokoje pro 2-4 osoby (cca 35 m2) ve vedlejší budově, cca 50 m od budovy hlavní.Stravování: polopenze – snídaně bufet, večeře menu o 4 chodech s možností výběru z 2 hlavních jídel, včetně salátového bufetu. Zázemí/wellness: v ceně sauna a odpočívárna. Náš tip: hotel s možností krátkých pobyt Více informací
Gasthof Zillertal v Strass im Zillertal Rakousko, Tyrolsko, Zillertal Popis a poloha: gasthof leží cca 200 m od centra Strassu, na začátku údolí Zillertal. Nejbližší lyžařské středisko Fügen je cca 8 km, Hochzillertal cca 15 km a Zillertalská Arena cca 20 km, skibus staví u hotelu. Vybavení: recepce, hala, výtah, jídelna, restaurace, parkoviště, wi-fi zdarma v hale.Ubytování: 2-4 lůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV-Sat, rádio, fén a balkon.Stravování: polopenze – snídaně bufet, večeře menu o 3 chodech s možností výběru hlavního jídla. Zázemí/wellness: v ceně sauna (dětem vstup povolen od 12 let v doprovodu rodiče). Náš tip: gasthof s možností krátkých pobytů. Více informací
Gasthof Zur Post v Krimmlu - Zillertal Rakousko, Tyrolsko, Zillertal Popis a poloha: rodinný gasthof leží v centru městečka Krimml (1.076 m). Lyžařský areál Zillertalská Arena je vzdálen cca 8 km, skibus staví cca 150 m od domu. Další lyžařské středisko Kitzbühel - Hollersbach (168 km propojených tratí) je vzdáleno cca 20 minut jízdy autem (cca 20 km). Běžecké stopy vedou přímo z Krimmlu, další možnosti pro běžkaře jsou v Hochkrimmlu (1.640 m), kde se nachází panoramatický běžecký okruh (8 km). Vybavení: recepce, společenská místnost, jídelna, bar, lyžárna, za poplatek 1 Euro/hodina je možné využívat internetový koutek a připojit se k wi-fi. Ubytování: 2 lůžkové pokoje s možností 1 přistýlky mají vlastní sociální zařízení, kabelovou TV, telefon a některé i balkon. Stravování: polopenze – snídaně bufet, večeře menu o 4 chodech s možností výběru u hlavního jídla.

Více informací

Penzion Tannerhof v Zell am Ziller Rakousko, Tyrolsko, Zillertal Popis a poloha: rodinou vedený penzion leží cca 500 m od centra Zell am Ziller, stanice lanovky do lyžařského střediska Zillertalská Aréna je cca 2,5 km od domu, lyžařské středisko Skizillertal 3000 cca 5 km a Hochzillertal cca 10,5 km, skibus staví cca 50 m od penzionu.Vybavení: hala, recepce, lyžárna, botárna, jídelna, bar, parkoviště. Ubytování: 2-3 lůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV-Sat, trezorek, wi-fi za poplatek a balkon. Stravování: polopenze – snídaně bufet, večeře menu o 3 chodech, někdy se salátovým bufetem. Náš tip: penzion za dobrou cenu uprostřed Zillertalského údolí. Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?