Po - Pá  9:00 - 17:00

212 241 749

Štýrsko

Rakousko

Popis

Štýrsko - zelené srdce Rakouska Tato spolková země mnoha tváří leží ve středu Rakouska a je to země zelených lesů, hor, pastvin, vína a vynikající kuchyně. Na severozápadě se zdvihá pohoří Dachstein do výšky více než 3.000 m a 800 vrcholů zde sahá až do 2.000 m. Najdete tu 3 500 horských salaší, 6 přírodních parků a nejmladší rakouský Národní park Gesäuse. V létě má Štýrsko otevřené brány ke 297 výletním místům – letní sáňkařské dráhy, termální koupaliště, ledovec Dachstein, tematické stezky, dětská hřiště, horské lanovky, golfová hřiště, skanzeny, 2 000 km stezek pro horská kola a 3 000 km klasických cyklostezek spojující nejkrásnější místa Štýrska.
Lokality
Graz Rakousko, Štýrsko

Graz (Štýrský Hradec) je hlavní město spolkové země Štýrsko. Se svými necelými 300 000 obyvateli je druhým největším městem v Rakousku. Jeho historické centrum je zapsánu v seznamu UNESCO. Jeho dominantou je zámecký vrch Schlossberg s hodinovou věží a pevností.

Více informací
Hohentauern Rakousko, Štýrsko

Oblast Hohentauern leží ve středu Štýrska, cca 30 km od Liezen. Je to krásná hornatá oblast, kde najdete čistou přírodu - louky, lesy, potoky a horská jezírka. Hory v oblasti dosahují cca 2200 m, je zde spousta cest pro pěší i cesty pro horská kola. V oblasti jsou přírodní i umělá koupaliště a samozřejmostí jsou naučné stezky či zábavné cesty pro děti. Za návštěvu stojí i Naturerlebnis Park Hohentauern, kde jsou zážitkové cesty, největší 74 m dlouhá suchá klouzačka v Rakousku či svět jeskyň.

Více informací
Hochsteiermark (Vysoké Štýrsko) Rakousko, Štýrsko

Oblast Hochsteiermark se rozkládá od Semmeringu po masiv Hochschwabu až k Eisenerzu, leží na severu Štýrska. Mezi nejznámější obce v oblasti patří Bruck an der Mur, Leoben, Mariazell nebo Mürzzuschlag. Region je známý především impozantními horskými masivy, čistou vodou, krásnými loukami a bohatými lesy. Masiv pohoří Hochschwab, který leží ve středu regionu patří mezi oblasti s největším výskytem kamzíků. Podél řeky Mur vede známá cyklostezka, na řece Salza je možné provozovat rafting. Oblast je známá i mezi křesťany – Mariazell s jeho překrásnou bazilikou je jedním z nejznámějších poutních míst v Evropě. V městečku Leoben leží moderní a rozsáhlé lázně Asia Spa a v oblasti je možné koupat se i v přírodních jezerech či koupalištích. Nechybí zde 4 golfová hřiště, cesty pro pěší, dětská hřiště i lanovky s letním provozem.

Více informací
Köflach Rakousko, Štýrsko

Příjemné městečko Köflach leží cca 40 km západně od Grazu, v oblasti, která nese jméno známých koňů – Lipizaner Heimat. Tito koně jsou zde již od 16. století chovaní a v létě se pasu na okolních lukách v nadmořské výšce okolo 1500 m. Lázně Therme Nova jsou krásné moderní lázně s venkovními i vnitřními bazény, sportovním bazénem, s několika různými saunami, párami a nechybí ani panoramatické odpočívárny. Z Köflachu je možné podniknout výlet nejen do blízkého Grazu, ale za návštěvu stojí i kostel St. Barbary v nedalekém Bärnbachu, který projektoval známý rakouský architekt Friedensreich Hundertwasser, navštívit muzeum skla nebo zříceninu hradu Obervoitsberg.

Více informací
Přírodní park Pöllauer Tal Rakousko, Štýrsko

Klidnější oblast leží ve východním Štýrsku, cca 60 km severovýchodně od Grazu. Krajina je zde příjemně zvlněná, vhodná pro cykloturistiku i turistiku, v Pöllau je hezké venkovní koupaliště. Zajímavým výletním cílem může být ZOO Herberstein nebo lázně Hartberg či lázně Bad Waltersdorf.

Více informací
Schladming - Dachstein Rakousko, Štýrsko

Turistická oblast Schladming a okolí patří mezi nejnavštěvovanější turistické oblasti ve Štýrsku. Svým hostům nabízí opravdu širokou paletu, jak zde prožít letní dovolenou. V oblasti je na 1.000 km turistických cest všech obtížností, speciální trasy pro nordic-walking a samozřejmostí jsou lanovky s letním provozem, které vás přiblíží ke zdejším vrcholům a křišťálově čistým horským jezírkům. Během vašich výletů se můžete občerstvit na mnoha salaších a ochutnat nejen štýrské speciality. Jedním z největších lákadel této oblasti je bezesporu ledovec Dachstein, kde se můžete projít po bezpečné značené cestě, nechat se ohromit vyhlídkou „Skywalk“ - prosklená plošina tyčící se na 250 m vysoké skalní stěně, ze které je nádherná vyhlídka na celé Dachsteinské Taury. Také zde můžete navštívit Ledový palác. Dalším výletním cílem, který byste neměli opomenout, je údolí „Wilde Wasser“, což je tématická cesta ze Schladmingu údolím Untertal, kterou uzavírá majestátní Riesachwasserfall - největší štýrský vodopád. Celým Ennstalských údolím vede podél říčky Enns známá Ennstalská cyklostezka, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Pokud máte rádi náročnější tratě a horská kola, určitě vás uspokojí nabídka 20 okruhů čítajících 930 km tratí všech obtížností. Jak v Ramsau, tak i ve Schladmingu jsou vnitřní i venkovní bazény, dovolenou si můžete zpestřit v lanovém centru, na letní bobové dráze nebo sjezdem kopců na koloběžkách či čtyřkolkách. Oblast masivu Dachstein je velmi vyhledávaná i mezi horolezci – je zde 14 zajištěných cest všech obtížností.

Více informací
Tauplitzalm Rakousko, Štýrsko

Vysokopoložená oblast Tauplitz – Tauplitz alm leží v 1650 m a je ideálním místem pro milovníky krásné horské přírody. Od jara do podzimu zde kvetou hosté květiny a je zde možné podnikat túry do přírody a obdivovat zdejší hory i průzračně čistá jezera s kvalitou pitné vody.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?