Po - Pá  9:00 - 17:00

212 241 749

Itálie

Popis

Itálie je zemí zaslíbenou pro všechny typy turistů, nezáleží na tom, jestli chcete krásné pláže a čisté moře, nebo jestli jste aktivní turisté, co milují hory a lyže, nebo zda dáváte přednost kultuře a umění nebo lačníte po památkách světového významu. Toto vše a mnohem více vám Itálie dopřeje v plných doušcích. Navíc všechny z vás odmění Itálie svojí rodinou atmosférou, skvělou italskou kuchyní a příjemnými kavárnami a malými krámky na každém rohu. V Itálii naleznete tisíciletou historii, ale i činné sopky, vysoké štíty velehor, průzračná jezera a nádherné moře. Je skutečně obtížné nalézt důvod, proč nestrávit svojí dovolenou v této nádherné zemi.

Střediska
Lago di Garda Itálie

Lago di Garda – jezero – snad nejznámější Italské jezero je cca 52 km dlouhé a 17 km široké a hluboké je až 346 m. Leží ve 3 zemích – Trentinu, Benátksku a Lombardii. Jeho výhodou je již středomořské příjemné podnebí, na severu se pěstuje víno, na jeho jižní straně již olivy a citrony. V okolí jezera se tyčí až 2000 m vysoké hory, což dělá zdejší krajinu velmi atraktivní. Lago di Garda nabízí v létě svým turistům snad vše – vodní sporty, horskou cyklistiku, turistiku i horolezectví. Teplota vody dosahuje v červenci a srpnu k 25 stupňům.

Více informací
Monte Bondone Itálie

Oblast Monte Bondone leží v okolí stejnojmenné hory, 2180 m vysoké hory, které se tyčí nad cca 20 km vzdáleným Trentem. Oblast je v létě vyhledávaná milovníky horských kol, jsou zde zajištěné lezecké cesty, turistické cesty pro pěší. V oblasti jezdí i lanovka s letním provozem a nechybí zde ani hřiště pro děti. Z Monte Bondone dojedete za cca 1 hodinu k jezeru Garda, Molveno nebo k jezeru Caldonazzo.

Více informací
Val di Fiemme Itálie

Val di Fiemme leží uprostřed italských Dolomit, protéká jím řeka Avisio a jeho dominantou je vápencový masiv Latemar. Mezi nejznámější obce ve Val di Fiemme patří Carano, Castello Molina di Fiemme, Cavaleze nebo Predazo. I v tomto údolí jezdí 4 lanovky s letním provozem, které můžete využívat zdarma, pokud se ubytujete v některém z hotelů, který nabízí i kartu FiemmE-Motion Plus. V údolí jsou turistické cesty a je vhodné i pro horská kola, na děti zde čekají hřiště a dětské areály s prolézačkami a zážitkovými cestami.

Více informací
Val Gardena Itálie

Krásné údolí Val Gardena je jedno z bočních údolí vedoucích k známému vápencovému massivu Sella. Mluví se zde i původním jazykem zdejších obyvatel – ladinštinou a má velkou řezbářskou tradici, kde se v St. Urlichu pravidelně konají řezbářské festivaly. V údolí Val Gardeny leží 3 obce – St. Ulrich, Wolkenstein a St. Christina. V údolí je spousta turistických cest, mezi nejkrásnější patří určitě ty v přírodním parku Puez-Geisler. V údolí jezdí i lanovky s letním provozem – je možné zakoupit kartu Gardena Card za cca 87 Euro/6 dní. Jako všude, i zde jsou dětská hřiště a rodiny mohou navštívit i dětský park ve Wolkensteinu.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?